Lokaty Bankowe 24

43 komentarze w “Bank BGŻ Optima – lokaty”

 1. Janusz1965 pisze:

  Mam pytanie. W lokacie dziennej można założyć 8 lokat po max 13 500 zł co łącznie daje 108 000 zł? Drugie pytanie: Czy orientuje się ktoś, czy można w banku bgż optima można założyć lokatę w walucie obcej – mam na myśli dolara amerykańskiego? A jeśli tak to na jakich zasadach działa taka lokata. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 2. Tomek pisze:

  @Janusz:

  Tak, 8 lokat od 1000-13500zł, co łącznie daje w kwocie maksymalnej 108 000zł. Nie, lokaty można założyć tylko w walucie PLN.

 3. Ahed pisze:

  Hey. Na pierwsze pytanie: tak. Odnośnie drugiego to nie wiem, czy dokładnie czytałeś powyższy tekst, ale w BGŻ Optima można założyć jedynie lokatę w polskich złotych. To nowy bank, więc może w przyszłości wprowadzą również lokaty walutowe. Sam zastanawiam się, czy u nich nie złożyć moich skromnych oszczędności.

 4. Renia pisze:

  Fachowcy doradźcie! Mam odłożone 10 000 zł i chce ulokować je na lokacie. Zastanawiam się nad 2 ofertami. Pierwsza to lokata dzienna w Banku BGŻ Optima. Druga to lokata na start w Getin Banku. Wysokość oprocentowania tylko nieznacznie się różni, a nie jestem w stanie ocenić, która posiada lepsze pozostałe warunki. Bardzo proszę o opinie i komentarze, co wybrać?

 5. Jakub pisze:

  Witam
  Propozycja brzmi na tyle ciekawie, że zdecydowałem się na otwarcie lokaty w BGŻ Optima.
  Renia- oprocentowanie jednak trochę się rożni- w Getinie mam otwartą lokatę na 7,5% (bez Belki rzecz jasna), Optima daje 8%, było nie było więcej, poza tym Lokata na start w Getinie otwierana jest na minimum dwa miesiące, a tu lokata jest odnawiana codziennie- czyli masz dużo łatwiejszy dostęp do swoich pieniedzy- gdybyś nagle ich potrzebowała.

 6. Aga pisze:

  Czy wpłacenie środków na lokatę do BGŻ Optima jest bezpieczne? Mam pewne obawy. Niby pisze, że gwarantuje Bank BGŻ, ale z zasady jestem nie ufna do nowych instytucji. Jest się czego obawiać?

 7. Karol pisze:

  do Aga
  Z uwagi na strukturę własności, lokaty są gwarantowane przez BGŻ. A BGŻ nie upadnie nigdy – z jednej strony silne gwarancje ze strony Rabobanku, z drugiej spory udział Skarbu Państwa. Tak więc nie ma się czego obawiać.
  Poza tym dział Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który gwarantuje środki wpłacone do Baku do wysokości 100tys euro, ale tylko w 90%.
  Jestem tylko ciekaw, jak duże straty będzie ponosił BGŻ Optima. Tak wysokie oprocentowanie, żadnych opłat. Bardzo trudno będzie to zrównoważyć rozwinięciem akcji kredytowej przez bank matkę.

 8. krzysztof pisze:

  Jaki jest koszt prowadzenia konta w BGŻ Optima biznes i czy można dokonywać z niego przelewów do ZUS i US – dodam – jest to jednoosobowa działalność gospodarcza 🙂

 9. SAP pisze:

  Prowadzenie konta jest bezpłatne. Można je założyć od 1 zł. Wydaje mi się że można dokonywać przelewów do Zusu i urzędu skarbowego, bo dlaczego nie? Druga sprawa to fakt, że nie założysz żadnej lokaty w banku BGŻ Optima, bez wcześniejszego otworzenia konta BGŻOptima.

 10. Rys pisze:

  Zauważył ktoś te ta strona banku raz się otwiera raz nie, a innym razem ładuje bardzo długo?

 11. Rych pisze:

  Ja też to zauważyłem. Chcę założyć lokatę dzienną w banku BGŻ Optima, ale chcę oszczędzać przez dłuższy czas. W związku z tym co się z się stanie z lokatą i wysokością oprocentowania po 30 kwietnia 2011 roku?

 12. Oszczedzajacy pisze:

  Trudno powiedzieć co się stanie z lokatą po 30 kwietnia, ponieważ wtedy mogą zniknąć lokaty bez podatku Belki. Prawdopodobnie BGŻ Optima zacznie odliczać podatek. Przy okazji mogliby podnieść oprocentowanie, aby zrekompensować straty związane z doliczaniem podatku.

 13. Filip pisze:

  Czy jeśli zrezygnujemy z lokaty 29 lutego to zostanie nam cała kwota odsetek i nawet jak 1 marca zmienią się przepisy to nie zostanie pobrany podatek? I czy jeśli nic nie zrobimy to do 29 lutego będziemy mieli całe odsetki, a dopiero od 1 marca zaczną pobierać podatek od odsetek, czyli wtedy nie będzie 6,5% tylko mniej, ale poprzednio uzbierane odsetki zostaną nietknięte?

 14. Ahed pisze:

  Filip – wydaje mi się, że BGŻ Optima zacznie pobierać podatek z lokaty od 31 kwietnia, a od wcześniej naliczonych odsetek podatku już pobierał nie będzie.

 15. derek pisze:

  załatwiają formalności bardzo długo, niby internetowy a przesyłają hasło poczta………………..

 16. Andrew pisze:

  Derek – nie wiem czy ty się mylisz, czy ja, ale słyszałem, że BGZ Optima przesyła hasło smsem. Wysyłanie pocztą w banku internetowym byłoby na pewno dziwne, więc nie sądzę, aby tak miało być. Proszę o weryfikację tej sprawy przez osobę, która zakładała już lokatę w bgż optimie. Będę wdzięczny za pomoc.

 17. Martin pisze:

  Faktycznie hasło wysyłają pocztą… Przed chwilą złożyłem wniosek i osobno leci hasło, osobno digipass+nr klienta. Do momentu otrzymania tych rzeczy nie można nawet się zalogować, nie zna się nawet swojego nr klienta a wysłać przelew inicjujący 1zł trzeba.

 18. Aneta pisze:

  Zawsze mam obawy przed wpłaceniem pieniędzy do banku, który jest mało znany lub dopiero, co powstał. Wolę się wcześniej upewnić niż później żałować. Czy lokaty w bgż optimie podlegają gwarancjom Bankowego Funduszu Gwarancyjnego? Wiem, że w samym banku BGŻ tak, ale czy również w optimie?

 19. Marta pisze:

  A ja założyłam w piątek (18go) konto, przelałam 1 000 zł i do dziś nie dostałam hasła ani loginu.NIC. Nie odpisują na maile, nie można sie dodzwonić. Obawiam się, że moja kasa przepadła. Czekam jeszcze kilka dni i będe musiała to gdzieś zgłosić.

 20. Gzym pisze:

  Marto – spokojnie. Na pewno nie stracisz swoich pieniędzy. BGŻ Optima to nowy bank więc mogą mieć jeszcze pewne problemy, jak to na początku bywa. Nie obawiaj się o utratę swoich pieniędzy.

 21. ak pisze:

  Mam pytanie odnośnie wypełniania wniosku. W formularzu jest pytanie ile lokat chcę założyć – po co,czy to jest ważne tylko na etapie zakładania konta ? Bo np. dziś chciałbym założyć jedną lokatę jednodniową ale za dwa tygodnie chciałbym założyć kolejne dwie dodatkowo – czy będzie taka możliwość ?

 22. Martin pisze:

  Marta – dokładnie nie ma co się przejmować, jeśli założyłaś konto w piątek 18 i zrobiłaś przelew tego samego dnia to pieniądze były zaksięgowane dopiero w poniedziałek i powinni ci z banku przysłać na maila że twoje konto zostało aktywowane (mowa o pierwszym przelewie inicjującym min 1zł). Dopiero po pełnej aktywacji wysyłają nr klienta, hasło i digipass pocztą (dodatkowo w oddzielnych przesyłkach) u ciebie wysyłka prawdopodobnie nastąpiła w takim razie we wtorek więc na przełomie tego i następnego tygodnia wszystkie przesyłki powinny dojść znając naszą pocztę.

 23. Marek pisze:

  Do Karola !
  Po co siejesz ferment i piszesz bzdury o 90% ?
  Cytat z BFG:

  „Kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości.”

  Całość, jeśli nie wiesz tego jeszcze, to 100 %, słownie STO.

 24. Jonny pisze:

  Ja również mam jedno pytanie. Czy lokata w banku BGŻ Optima automatycznie się odnawia po zakończeniu okresu na jaki została założona?

 25. Arek pisze:

  Z tego co się orientuje to lokaty w banku bgż optima mogą się automatycznie odnowić, ale na warunkach obowiązujących w dniu odnowienia. Więc nie wiadomo, czy w danym momencie będzie się opłacało w optimie odnowić lokatę.

 26. Jacek pisze:

  Czy mogę w dowolnym momencie zrezygnować z lokaty w BGŻ Optimie i przelać pieniądze np. do innego konta w celu wypłacenia środków? Czy taki przelew coś kosztuje i jest jakiś limit miesięczny np. MBank jeden przelew w miesiącu, każdy następny 5 zł.

 27. Anna pisze:

  Wydaje mi się, że z uwagi na fakt, że Konto BGŻOptima jest oszczędnościowym to pobierana jest opłata za przelew do innego banku, ale sprawdzicie to bo nie jestem do końca pewna.

 28. RP pisze:

  Czy lokata w banku BGŻ Optima jest obecnie najwyżej oprocentowanym depozytem na rynku? Banki cały czas zmieniają oprocentowanie lokat i trudno za nimi nadążyć. Wiem, że jakiś czas temu najlepsza była lokata na start w getin banku.

 29. Agat pisze:

  Tak, lokaty w BGŻ Optimie należą do najlepszych.

 30. Paweł pisze:

  Co do pytań o koszty przelewów do innych banków – są darmowe, nie limitowane.

 31. marek pisze:

  To pytanie już wcześniej się pojawiło ale nie doczekało się odpowiedzi. Na etapie wypełniania wniosku o otwarcie konta podajemy liczbę lokat (max 8) oraz kwotę jaka chcemy przelać do Optimy. Czy później jest możliwość zmiany liczby lokat i kwoty?

 32. Filip pisze:

  Mam jeszcze jedno pytanie, nie przysyłają mi hasła do konta(już 2 tydzień), przyszedł sam digipass. Czy numer konta do przelewu inicjującego, to ten sam numer konta na który można przelać pieniądze na lokatę? Mogę przelać pieniądze i już bedą na oprocentowanej lokacie?

 33. kinga pisze:

  Czy konto jakie należy założyć przy założeniu lokaty do optimabgz wymaga wpłacania jakiś regularnych środków ?

 34. Ewa pisze:

  Z tego co widzę przelewy z konta oszczędnościowego można kierować tylko na konto powiązane ….

 35. nama pisze:

  ja deklarowałam 1 lokatę przy wypełnianiu wniosku, w tej chwili, widzę na koncie, że mogę sobie założyć kolejne lokaty

 36. jan pisze:

  Czy z konta BGŻOptima można wypłacić pieniądze w kasie BGŻ?

 37. Paweł pisze:

  Jest tylko jedno konto powiązana. Próbowałem jak to działa. Zmieniłem. Trochę to trwała z weryfikacją. Konto nie nadaje się do prowadzenia regularnych rozliczeń. Trzeba najpierw przerzucić na powiązane w innym banku i stamtąd działać. Nie ma żadnych opłat. Mankamentem jest to, że operację po 16:30 realizowane sa w następnym dniu roboczym. Nawet wewnętrzne w ramach swoich lokat czy kont. A do banku powiązanego nawet do 14:30/ Ale tak jest wszędzie. Mniej więcej oczywiście. Na szczęście pieniądze nie wiszą w powietrzu tylko dalej pracują tam gdzie są.

 38. Jacek pisze:

  BGZ OPTIMA nie ma nic wspólnego z reklamowanym szybkim kontaktem i zerowa biurokracją. Broń boże nie przesyłajcie srodków przeznaczonych na lokaty na wygenerowany rachunek bankowy!!!Bank nie kwapi się z otwieraniem rachunku (dopiero autoryzują po pyskówce i interwencji w BOK – dodzwonienie się graniczy z cudem),a przez kilka dni środki giną gdzieś w przestrzeni wirtualnej- choć de facto zapewne są już zarachowane w banku. Gdyby nie interwencja to nie wiadomo kiedy rachunek i lokaty byłyby otwarte.Składam własnie reklamację na taką okoliczność. Zobaczę co odpowiedzą. Przed otrzymaniem DIGIPASSU złożenie reklamacji jest wyjątkowo trudne – kontakt telefoniczny prawie niemożliwy („wszyscy konsultanci są zajęci”), a klasyczny kontakt mailowy nie jest uznawany przez „automatycznego odpowiadacza” na wysłane reklamacje. Żałuję straconego czasu i nerwów tym bardziej, że promocja lokat „na rybkę” już się kończy.

 39. No pisze:

  Stanowczo odradzam. Konto zostalo aktywowane 22 listopada. 5 grudnia w koncu otrzymalem PIN i DigiPass, ktory okazal sie uszkodzony (zaniedbanie BGZ Optima, czy oni nie sprwadzaja co wysylaja?). Tego samego dnia zglosilem to i obiecano wyslac DigiPass i PIN w pierwszej kolejnosci. Do 15.12 nie otrzymalem nic zatem zadzwonilem jeszcze raz. Okazalo sie,ze nic nie wyslali, bo ktos cos zle kliknal (kolejne zaniedbanie BGZ Optima). Na dzien dzisiejszy 25.12 wciaz nie otrzymalem sprawnego DigiPassu (pewnie kolejne zaniedbanie BGZ Optima). Od ponad miesiaca nie mam dostepu do aktywowanego konta. To jest najgorszy bank w Polsce!

 40. Max pisze:

  Do Jacka
  Człowieku piszesz bzdury. Posiadam konto od listopada,wszystko działa bez zastrzeżeń,przelewy z konta powiązanego (getin) w kilka godzin, w każdej chwili zrywasz lokatę i przelewasz z powrotem pieniądze. Wszystko ok. Normalne ze weryfikacja na początku trochę trwa. Pozdrawiam

 41. xx pisze:

  Ciągłe problemy są z tym bankiem. Wysyłam do nich pytanie z konta BGŻOptima i wybieram opcję, że chce otrzymać odpowiedź na adres mailowy, a oni odpowiadają mi na konto BGŻOptima. To po co taka opcja? Brak słów…

 42. emba pisze:

  też miałam chęć na to wyższe oprecentowanie w Optimie, ale obawiam się, tej nerwówki i niepewności, tego oczekiwania na różne potwierdzenia, hasła itd. Te wirtualne banki….A jak to wszystko zniknie, to gdzie pójdę po swoje pieniądze? Do kogo zadzwonię jak nikt nie odbiera telefonów?

 43. alicja27 pisze:

  o kurcze to dobrze, że mówicie, bo właśnie siostra chciała wziąć tam kredyt na kupno działki, ale jak są takie problemy to od razu jej to odradzę.
  z kolei moja znajoma bardzo chwaliła pożyczki w Skoku Wołomin, brała już nie jeden raz i jest zadowolona, macie jakieś opinie?

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyć następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Szukaj
Kalendarz
Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Mar    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Kategorie
Sonda

Na jak długo chciałbyś założyć lokatę?

Pokaż wynik

Loading ... Loading ...
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w sposób dostosowany do Państwa indywidualnych potrzeb i preferencji, w tym w celu emisji możliwie indywidualnie przygotowanej reklamy. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących przechowywania i uzyskiwania dostępu do cookies przy pomocy ustawień przeglądarki lub urządzenia końcowego, z których Państwo korzystacie. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Prywatności”.
najpopularniejsze tagi Alior Bank Allianz Bank Bank BOŚ Bank BPH Bank BPS Bank PKO BP Bank Polskiej Spółdzielczości bank zachodni bz wbk dolar e-Lokata euro frank funt Konto oszczędnościowe Korzystne lokaty Lokata 3 miesięczna Lokata 6 miesięczna Lokata bankowa Lokata bez podatku Lokata internetowa Lokata na 12 miesięcy Lokata negocjowana lokata overnight lokata pko bp Lokata progresywna Lokata przez internet Lokata roczna lokata standardowa Lokata terminowa lokata walutowa lokata w euro Lokaty bankowe Lokaty terminowe oprocentowanie Oprocentowanie lokat oszczędzanie PEKAO SA Porównanie lokat bankowych Rachunek do oszczędzania Rachunek oszczędnościowy Rosnące oprocentowanie Wysokie oprocentowanie wzrastające oprocentowanie Zyskowne lokaty
Copyright © 2010 Lokaty bankowe 24 All Rights Reserved.
Korzystając z serwisu akceptujesz jego regulamin. | Polityka prywatności
Lokaty Bankowe